Get Adobe Flash player

ORYL wypożyczalnia kajaków

Zapraszamy na aktywny wypoczynek do krainy wijących się rzek!

Polecamy spływy kajakowe po najpiękniejszych szlakach północno-wschodniej Polski (Wieprz, Bug, Bystrzyca) i Ukrainy (Dniestr) a także cieszące się dużym zainteresowaniem pakiety pobytowe z aktywnym programem. 

Dla firm przygotowaliśmy wiele nowych atrakcji na ten sezon.

 

Po spływie czeka was impreza grillowa w skalniaku do białego rana.

 

Chętnie pomożemy w wyborze trasy i doradzimy wybór odpowiednich biwaków oraz podpowiemy co warto zobaczyć w okolicy. Klientom nieposiadającym zbyt wiele czasu proponujemy spływy jednodniowe naszymi rzekami.

 

Spływy kajakowe Wieprzem

Wieprz jest rzeką typowo nizinną, o licznych zakrętach, odnogach, starorzeczach, o brzegach w dolnym brzegu niskich, często podmokłych. Osiedla i wsie położone nad Wieprzem są przeważnie odsunięte od brzegu, co stwarza na rzece atmosferę spokoju i samotności.

Na przebycie całego szlaku należy przeznaczyć 7-9 dni. Wędrówki kajakowe rozpocząć można od Kol. Krasnystaw, na linii Rajowiec- , wodować na Wieprzu z drugiej strony stacji kolejowej na łączce, w odległości 200m od dworca.

Szlak łatwy dla początkujących, w górnym biegu nieco wiąźliwy.

 

Spływy jednodniowe rzeką Wieprz, proponowane trasy:

    Łańcuchów - Zawieprzyce, długość trasy ok. 27 km

    Zawieprzyce - Szczekarków, długość trasy ok. 24 km

    Szczekarków - Wola Skromowska, długość trasy ok. 28 km

 

Możliwość połączenia proponowanych tras spływu na 3 dni.

 

Spływy kajakowe Bystrzycą

Bystrzyca rzeka w woj. lubelskim, na Wyżynie Lubelskiej, lewy dopływ Wieprza. Długość 70,3 km, powierzchnia dorzecza 1316 km2. Źródła na Wzniesieniach Urzędowskich, na wysokości 227 m n.p.m., w Sulowie, na południowy wschód od Kraśnika.

W dolnym biegu tworzy tarasy zalewowe (torfowiska i łąki). Uchodzi na wysokości 152 m n.p.m., powyżej Spiczyna. W Zembrzycach (południowa część Lublina) zbiornik retencyjny (utworzony w 1974 w celach rekreacyjnych, o powierzchni 280 ha).

 

Główne doływy: Czechówka, Ciemięga, Kosarzewka, Czerniejówka. Ważniejsze miejscowości nad Bystrzycą: Zakrzówek, Strzyżewice, Lublin, Wólka, Bystrzyca, Spicz.

 

Spływy Bugiem

Bug to jedna z najpiękniejszych rzek w Polsce. Jej źródła znajdują się na Ukrainie, na Wyżynie Podolskiej. Całkowita długość rzeki wynosi 772 km, na terenie naszego kraju rzeka ma 587 km.

 

Spływy zorganizowane

     Spływ jest imprezą otwartą o średnim stopniu trudności, mogą w nim uczestniczyć osoby indywidualne, grupy klubowe, grupy szkolne pod opieką wychowawców lub dorosłych.

    Uczestnicy pożyczają (najmują) sprzęt lub biorą udział w spływie i płyną na własną odpowiedzialność. Składają odpowiednie oświadczenie i potwierdzają to własnoręcznym podpisem na Oświadczeniu.

    Uczestnicy spływu powinni posiadać ważne dokumenty upoważniające przekroczenie granicy.

    Od uczestników spływu wymagany jest stan zdrowia umożliwiający udział w spływie.

    Osoby nieumiejące pływać mogą płynąć tylko w osadzie z osobą posiadająca te umiejętności.

    Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania przepisu o obowiązku przebywania na wodzie w kajaku w prawidłowo założonym i zapiętym sprzęcie ratunkowym (kamizelka asekuracyjna, kapok) podczas udziału w spływie.

    Nie pozostawiania sprzętu (kajaków) bez opieki.

    Osoby indywidualne i grupy klubowe powinni posiadać własne apteczki medyczne.

    Wyżywienie oraz ekwipunek uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie.

    Uczestnicy spływu zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowania się na wodzie jak i na lądzie.

    Przed rozpoczęciem spływu uczestnicy zobowiązani są zwrócić wypełnione karty uczestnictwa. Rodzice lub opiekunowie zobowiązani są do wypełnienia i zwrócenia dokumentu przyjęcia odpowiedzialności za niepełnoletnich.

    Dokonanie wpisowego i podpisanie karty uczestnictwa jest zarazem traktowane jako akceptacja postanowień regulaminu spływu.

 

Sprzęt

Kajak Vista - wygodny i bezpieczny

   długość: 4,82 m

   szerokość: 82 cm

   wyporność - 500 l

   ładowność - 300 kg

   waga ok 40 kg

Wygodny kajak dwuosobowy o obszernym kokpicie, bardzo dobrych warunkach nautycznych, niesamowitej pakowności na dłuższe spływy jak i idealnie dopasowany na krótkie wypady. Niska waga, duża wytrzymałość, niezatapialność oraz dobra zwrotność sprawiają, iż jest to połączenie bardzo dobrego sprzętu. Nadaje się również do pływania w pojedynkę, nie sprawia kłopotów w prowadzeniu.  2 osobowy kajak polietylenowy zapewnia bezpieczeństwo i komfort na spływie otwarty kokpit zapewnia wystarczająco dużo miejsca na bagaż nawet podczas długiej wyprawy kajakowej wygodne siedziska z miękkim obiciem składane dla łatwiejszego załadunku, opcjonalnie dostawiane siedzisko dla dziecka, mapnik na dziobie, podnóżki, otwory w siedziskach na napoje, 2 podłużne wgłębienia w dnie poprawiające sterowność kajaka, specjalne uchwyty ułatwiające przenoszenie kajaków

 

Cennik:

Kajak Vista- 40 zł za dzień

Dowóz kajaków na miejsce spływu

Możliwość negocjacji ceny przy większej liczbie osób -1.50 zł za kilometr

 

Kontakt:

 

Paweł Szczepaniak

Szczekarków 38,

21-100 Lubartów

 e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tel. kom. : 601 867 509

Tel. dom. : 81 855 11 30

http://kajaki-lubartow.pl/

 

 

 

Licznik odwiedzin

Ilość wizyt: 68164

Ilość osób online: 3 guests